שאלות
נפוצות

בעמוד הבא תוכלו למצוא תשובות לשאלות הנפוצות ביותר שנשלחות אלינו.

לפני הכול כדאי לדעת:
לשאלות בנושא הזמנות וקביעת פגישה ניתן לפנות אלינו
טלפון: 050-4131411 | וואצאפ: 972524726157 | דוא”ל: m0504131411@gmail.com 

סריקה

ישנם הבדלים מהותיים בין ספרי קודש לספרי חול, בעיקר בשפה הייחודית של ספרי קודש ובסגנון הכתיבה הכולל ראשי תיבות, ביטויים מקובלים וקיצורים שונים, יותר מידע נמצא למצוא במאמר: בין קודש לחול

https://www.tozhaot.co.il/he בין-קודש-לחול-או-שלא-/

למעשה בכל סריקת OCR המערכת מתבססת על ההכירוטת של התוכנה עם גופנים שונים, מכיוון שישנם גופנים רבים, ובפרט בספרי הקודש, המערכות לא רגילות בהם וכך נוצר מצב שישנן שגיאות רבות בעברית, ופעמים שלתקן את השגיאות עולה יותר יקר מאשר להקליד את כל החומר כלו. אצלנו במכון התוכנה שוכללה מאוד והותאמה בפרט לספרי קודש ואף החומר זוכה להגה נוספת ע"י עורכים מומחים המשלימים את הדיוק לרמה של 99%.

בסריקה ישנם כמה יתרונות ביחס להקלדה. ראשית, אין בכלל את בעיית דילוגי שורות הנפוצה בהקלדה, המחשב לא מתעייף בסוף היום ולעולם לא ידלג ולא יחסר מילים, בנוסף עבודה מוקלדת נמסרת למגיהים, ולא מעט קורה שחלק מהתיקונים נשמטים והתוצאה היא ספר פחות מוגה.

אנו בתוצאות איננו מקילים ראש בבעיות אלו ועבורם בדיוק השקענו הון רב בפיתוח כלים משוכללים שיתנו לבעיות אלו מענה כמעט מושלם. ניתן לומר שזו נקודת הבידול של חברת 'תוצאות'.

שאלה חשובה, פעמים רבות נפגשנו בנושא זה תוך עבודת ההדרה, בגלל המורכבות של העניין חשוב מאוד לעבוד עם מכון מנוסה המכיר את הנושא ויכול לטפל בעניין בצורה הטובה ביותר ובכך למנוע עוגמת נפש והפסדים רבים.

למעשה בכל סריקת OCR המערכת מתבססת על ההכירות של התוכנה עם גופנים שונים, מכיוון שישנם גופנים רבים, ובפרט בספרי הקודש, המערכות לא רגילות בהם וכך נוצר מצב שישנן שגיאות רבות בעברית, ופעמים שלתקן את השגיאות עולה יותר יקר מאשר להקליד את כל החומר כלו. אצלנו במכון התוכנה שוכללה מאוד והותאמה בפרט לספרי קודש ואף החומר זוכה להגה נוספת ע"י עורכים מומחים המשלימים את הדיוק לרמה של 99%.

אכן, ברמת העיקרון זה אפשרי, אך כאמור חסכון בזמן הוא רק חלק מהיתרונות של סריקה בנוסף לדיוק, איכות ומחיר כמובן.

הכלל הזה הוא נכון כאשר יש לו הגיון. כששתי אנשים מוכרים מוצר זהה, אז מסתבר שזה שמוכן למכור בזול יודע שאי אפשר לקבל על הסחורה יותר וזה שמוכר יקר מאמין שהמוצר אכן יקר.

כאן מדובר בדפוס פעולה שונה, בעבודה אחרת, ולא נכון להשוות בין עבודה שהיא 100% עבודת כפים לעבודה שנתמכת במערכות מחשוב משוכללות, כך שהעלויות מחושבות אחרת. זול יותר. וזה בדיוק מה שאנו מבקשים.

כל עבודה שאינה נעשית עם גוף מאורגן אחר על כל שלב ועומד בלוח הזמנים אולי לחסוך מעט בהתחלה אבל לעלות ביוקר בסיכומו של דבר, מה שנקרא 'דרך קצרה שהיא ארוכה', בהרבה מהמקרים יש צורך בתיקונים של עורכים מקצועיים ופעמים שזמן התיקון אורך יותר מאשר עבודה על הכל מלכתחילה.

העליות של הוצאת ספר מורכבים מהשלבים בהוצאת הספר, למעשה מכיון שבמכון ישנו מערך יקר של אנשי מקצוע איכותיים אנו חוסכים זמן מהתהליך ומצליחים להוזיל עלויות.

בסריקה יש כמה חשובה. ראשית, אין בכלל את בעיית דילוגי שורות הנפוצה בהקלדה, המחשב לא מתעייף בסוף היום ולעולם לא ידלג ולא חסר מילים, בנוסף עבודה מוקלדת נמסרת למגיה, ולא מעט קורה שחלק מהתיקונים נשמטים והתוצאה היא ספר פחות מוגה.

מכון תוצאות תוצאות חכמים צוותים סטודנטים שמבינים וחיים את עולם הספר יום יום, בנוסף לתוכנת הסריקה התורנית הטובה ביותר בעולם מאמץ ייחודית למכון וחוסכת זמן ורב ללימודים.

במכון יש צוות מיוחד המתחה בתחום התירוגם, הן משפת אידיש ללשון קודש והן להיפך, וכן אף תרגום משפות נוספות (בניהן אנגלית וצרפתית).

כדי להפוך חומר מוקלט לספר יש 'לתמלל' את ההקלטות ולהפכם לטקסט, לאחר מכן לערוך את התוכן בצורה המתאימה לספר שכן הוא דומה לסגנון הנאמר בשיעור למה כתב בספר, שאר העבודה היא כמו שאר ספרים.

שאלות על המכון

במכון תוכלו לקבל מגוון רחב מאוד של סגנונות עריכה, החל מעריכה לכתבים ישיבתיים ושאלות ותשובות  וכן עריכת ספרי תולדות על שלל סגנונותיהם וכלה בספרי אגדה ומוסר ומפתחות לספר.

כמובן, העורכים הינם אברכים ת"ח העוסקים שנים רבות בעבודת העריכה, וידם רב להם בהרבה ספרי יסוד שנמצאים כיום בעולם התורה, ועושים זאת עם תחושת שליחות חזקה של 'יגדיל תורה ויאדיר'.

כמובן, מכון תוצאות עובד עם מוציאי ספרים בכל העולם בישראל, בארה"ב ובאירופה, למכון אף מערך שינוע בינלאומי אשר מדפיס את הספרים כאן בארץ והם נשלחים לכל מקום על פני תבל  ללקוחות בחו"ל, והתגובות לשמחתנו חיוביות תמיד.

גם אתם רוצים תוצאות?

יש לכם קובץ מוכן? רוצים להמיר ספר ישן לטקסט איכותי ברמה מקצועית גבוהה ומושקעת?
אנחנו ב'תוצאות' ניתן לכם את השירות הטוב ביותר, עם ליווי אישי ומקצועי לאורך כל התהליך,
במחירים הטובים ביותר בשוק ובזמן המהיר ביותר, כדי שתצאו עם מלוא תאוותכם בידכם.

רגע, עשית סריקה מהירה...

רוצה להוציא גם את הספר שלך לאור?

יש לנו מתנה בשבילך!
15% הנחה על סריקה חכמה שתחסוך לך את ההקלדה וההגהה.