מה זה ocr (זיהוי תווים אופטי)

קצת על המכון

במכון, בין שאר שלבי ההוצאה לאור של ספרים המצויים במכוננו, ישנו את השלב שבו נעשה שימוש במיטב הטכנולוגיה הקיימת, שלב הסריקה החכמה, ה-OCR (זיהוי תווים אופטי). בשלב זה ניתן בעזרת סריקה חכמה להפוך ספרים מדפוסים מוקדמים ביותר לטסט מוקלד ומנופה שלאחריו לא נותר אלה לעמד את הספר מחדש ולהוציאו לאור ברוב פאר והדר.

שימושי טכנולוגיית ocr

ל-OCR שימושים רבים, החל מסריקת מסמכים בסיסית לצורך הפיכתם למסמכים דיגיטלים שיאפשרו אחסון בטוח מנזקים או לצורך סריקת ספרים בכדי להופכם גם כן לספרים דיגיטליים ולאפשר חיפוש בתוך תוכן הספר המקל את הלימוד על הלומד לאין ערוך, וכמובן האפשרות להקים מאגרים דיגיטלים שנותנים את היכולת ללמוד בכל מקום עם אלפי ספרים ולקחת לדרך אך ורק מחשב אחד קל משקל. 

השימוש בסריקת ספרים והעלאה שלהם כקבצים למחשב מוכר לככל הלומדים מספריות דיגיטליות רבות וידועות אשר הידועות שבהן הן ספריית אוצר החכמה הנודעת וכן האתר 'היברו בוקס' שמאפשרים גישה לאלפי ספרים אך בצורתן המקורית, כאמור בעזרת סריקת ספרים חכמה (OCR) ניתן להפוך ספר שלם לטקסט בעל אפשרויות שימוש בלתי נדלות.

במכו שלנו טרחנו על פיתוח ה-  OCRוהתאמתו לשלל הגופנים המצויים בספרי הקודש (כדוגמת כתב רש"י וכן כתב עברי מרובע המצוי בספרים שהודפסו במאריקה במהלך המאה שעברה) וכן לסגנונות הלשון ולמילים שאין התוכנה רגילה בהן, על כל זה טורח צוות ת"ח העוברים על התוצאות ומתקנים ומשווים על לתוצאה הרצוייה.

כמה זמן אנחנו חוסכים לכם באמצעות טכנולוגיית ocr

אם בעבר בכדי לההדיר ספר מדפוס מוקדם היה צורך להקליד אותו במשך כמה חודשים ולפעמים שנים וגם אז לא ניתן היה להימנע משגיות המצויות אצל בני אדם כדוגמת דילוג שורה או החסרת מילים, כיום כל זה נעשה בזמן קצר שלפעמים עומד אף על יום אחד! וללא כל שגיאת אנוש.

לסיכום, בזכות טכנולוגיה זו שפתחנו זכינו להוציא עד כה אלפי ספרים חדשים לאור ולמנוע הרבה טרחה ועוגמת נפש המצויים בההדרת ספרים ישנים, ויעידו על כך מאות לקוחות מרוצים אשר מחזיקים היום ברשותם ספרים נפלאים, שחלקם אף לא היו מצויים כבר למכירה במהדורתם הראשונה, וזוכים ללמוד וללמד לשמור ולעשות.

רגע, עשית סריקה מהירה...

רוצה להוציא גם את הספר שלך לאור?

יש לנו מתנה בשבילך!
15% הנחה על סריקה חכמה שתחסוך לך את ההקלדה וההגהה.